Založ si blog

Čaputová nemá podľa Smeru skúsenosti. S telefonovaním do Talianska?

Vedúci Pellegríni a jeho zástupca v krúžku šikovných a lepkavých rúk Raši podrobili prezidentskú kandidátku Zuzanu Čaputovú „zdrvujúcej“kritike. Vraj má málo skúseností a je ako nepopísaný papier, ktorý neváhal na ilustráciu vytiahnuť v televíznej diskusii Raši na kameru. No a to je práve to, čím sa odlišuje od Smeru a zároveň základný problém smerákov. Čaputovej skúsenosti sú podľa nich výlučne „motaním sa okolo akejsi skládky v Pezinku“. Takže si to zosumarizujme. To „motanie sa“ Čaputovej zabránilo výstavbe skládky odpadu takmer priamo v centre Pezinka! Celá príprava tohoto obludného útoku na kvalitu života Pezinčanov boila v réžii dvoch smerákov Manovcov! Čaputová napokon ako právna zástupkyňa občanov združených v zoskupení „Skládka nepatrí do mesta“ uspela na Ústavnom súde. A smerákom možno prvý raz cvakli naprázdno tesáky!

Zaujímavá na celej veci je paralela s podobnými prípadmi v zahraničí. Napríklad v Taliansku, kde predovšetkým na juhu krajiny a na ostrove Sicília bohatla mafia na nelegálnych skládkach s odpadom nielen biologického, ale aj stavebného materiálu. A chemického nevynímajúc. Keď sa pozrieme na nedávno zatknutého talianskeho mafiána Vadalu, jeho úzke väzby na politikov Smeru, spoločné fotografie bossa mafie Vadalu s bossmi Smeru, na ktorých všetci žiaria spokojnosťou a šťastím, človek samozrejme začína uvažovať, či im know-how a s ním spojené skúsenosti neponúkol niekto z juhu Talianska. Ak navyše talianske médiá zverejnili informáciu, podľa ktorej expremiér Fico a ďalší smeráci opakovane telefonovali s Vadalom. „Rozhovory sa niesli v priateľskom duchu“, zdôraznili talianski novinári. „V priateľskom duchu“, zdôrazňujem aj ja.

Takže ak by sme ku „neskúsenostiam“ Zuzany Čaputovej pristupovali takto, tak potom je skutočne neskúsená. Nepozná telefonickú predvoľbu +39. Taliansko. Na rozdiel od množstva smerákov na čele s ich predsedom. Ale túto neskúsenosť jej všetci slušní ľudia vo voľbách veľmi radi odpustia.

Harabin je brilantný právnik! V našej krčme sme sa zhodli.

14.08.2019

Pondelok - Celú diskusiu rozpútal Šaňo, ktorý si dovolil spochybniť Štefanove brilantné právne znalosti. Stalo sa tak na základe jeho tvrdenia, že"Čaputovou nenápadne ohlásený útok extrémnych viac »

Rober Fico si hľadá podnájom u Andreja Kisku.

10.08.2019

S touto správou dorazil v pondelok do krčmy Imro a my sme mohli začať s hodnotením udalostí uplynulého týždňa. Expremiér totiž vyhlásil, že exprezident je ako Ladislav Baštrnák, lebo vraj viac »

Čas grázlov, čas lúzrov, čas politických šmejdov. Čas predvolebný, čas podvodný.

07.08.2019

Nikdy sa nevyrojí naraz toľko podvodníkov ako práve v čase, keď klopú na dvere parlamentné voľby. Nikdy. Ako keby pol roka do volieb porodila tehotná volebná doba všetko najhoršie, čo si viac »

Sudan

Sudánska armáda a protestné hnutie oznámili vznik novej vlády

20.08.2019 23:15

Členova novej rady zložia prísahu už v stredu.

andrej babiš, ANO, česko

Babiš po schôdzke so Zemanom: Spor je ukončený. Žiadna kríza nie je

20.08.2019 20:47

Meno nového nominanta ČSSD na funkciu ministra kultúry sa však prezident od premiéra údajne nedozvedel.

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

vlada, pellegrini,

Pellegrini v stredu povie, či ostáva v Smere

20.08.2019 18:22

Pellegrini už dlhšie patrí medzi vrcholových členov strany, s postojmi ktorých sa Fico dostáva čoraz častejšie do rozporu.