Založ si blog

Ústavný súd ako chorý prvok na scéne. Mečiarova vízia sa naplnila.

O slovenskej justícii naozaj netreba mať zväčša naivné predstavy. Denne predvádzala a predvádza, čoho všetkého je schopná a čoho všetkého je neschopná. Ak to však doteraz boli v zásade iba rozhodnutia niektorých sudcov a niektorých súdov na nižšom stupni, posledným svojím nálezom Ústavný súd nedal na tútp šľahačku pomyselnú čerešničku, ale vylial na ňu celú komoru so zaváraninami.

A stačilo tak málo. Svojím rozhodnutím o tom, že bezpečnostné previerky sudcov Národným bezpečnostným úradom sú v rozpore s Ústavou. To by ešte nebolo nič zvláštne, ani tragické, ak by Ústavný súd nezasiahol do ústavného zákona! Urobil teda niečo, na čo nemá žiadnu, ale skutočne žiadnu kompetenciu, žiadne oprávnenie! Ak by som chcel byť veľmi obratný, môžem použiť takýto príklad. Urobíte autoškolu, dostanete vodičský preukaz a veterinárna správa vám zakže šoférovať, lebo váš pes má blchy. Alebo skončíte lekársku fakultu, nasúpite do zamestnania a výskumný úrad zváraačsky vám zakáže ordinovať, pretože váš bicykel má presknutý rám. Zdá sa vám to hlúposť. Samozrejme, že áno. Ale v kontexte s posledným nálezom ústavných sudcov to ani zďaleka nemusí byť tak. Je pravdou, že veterinári nemajú takéto oprávnenie, rovnako ako ho nemajú zvárači. Ale presne rovnako nemá takéto oprávnenie vo svojej činnosti ani Ústavný súd! Dokonca je to napísané priamo v Ústave Slovenskej republiky. že ústavné zákony sú rozšírením ústavy, a preto ich košický súd nemá čo hodnotiť, maximálne iba ak vykladať.A výklad nie je ani rozhodnutie, ani nález! Po tomto škandalóznom rozhodnutí nám sudcovia z Košíc oznámili, že skutočnými pánmi na Slovensku nie sú ani občania, ani politici, ale práve oni! Možno by nás na prvý pohľad nemuseli zaujímať dôvody, prečo tak rozhodli. Pravda je však podstatne jednoduchšia. Časti sudcov končí mandát a budú sa vracať na svoje pôvodné pôsobiská. A požiadať NBÚ o previerku, či sú spôsobilí z bezpečnostného hľaddiska na výkon funkcie sudcu. A sme pri podstate veci. Chápete to teraz rovnako, ako ja.

Apo národa Mečiar kedysi označil Ústavný súd za chorý prvok na scéne. Bolo to v čase, keď mu „nešiel po ruke a dovolil“ si rušiť niektoré zákony, prijímané vtedy banditským trojblokom HZDS-SNS-ZRS. Jeho výrok nebol vtedy pravdivý(ako 99% ďalších), ale apo sa ukázal byť skvelým vizionárom. Ústavný súd sa stal chorým prvkom asi o 25 rokov neskôr.

Pretože sám porušil Ústavu! Ústavu, ktorú môže na základe ľubovoľnej úvahy ľubovoľného senátu takýmto voľným, presnejšie jej svojvoľným posudzovaním  kedykoľvek označiť dokonca za protiústavnú!

Vitajte na Slovensku!

Sú členovia disiplinárneho senátu Súdnej rady spolupáchatelia Jankovskej, alebo musia vrátiť diplomy? Alebo oboje?

18.10.2019

Neuveriteľné, čo všetko je možné v slovenskom súdnictve, resp. v jeho časti. Disciplinárny senát strčil hlavu do piesku v prípade bývalej štátnej tajomníčky Jankovskej. Vraj a teraz sa viac »

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Bielorusko volby

V Bielorusku sa konajú parlamentné voľby

17.11.2019 08:21

Volia sa poslanci dolnej komory parlamentu. Právo voliť v týchto voľbách má zhruba 6,88 milióna voličov.

Donald Trump, Recep Tayyip Erdogan

Vokswagen váha prideliť Slovensku výrobu VW Passat

17.11.2019 08:00

Výroba luxusných manažérskych vozidiel Vokswagen Passat nakoniec môže skončiť mimo Slovenska.

November

Čo formovalo tvár Slovenska?

17.11.2019 08:00

Pred 30 rokmi padol v Československu socialistický režim. Len o tri roky neskôr sa Slovensko vydalo cestou samostatnosti. Ktoré udalosti ho počas troch desiatok rokov slobody najviac ovplyvnili?

logo, nežná revolúcia, November 1989, 17. november 1989

Tridsať rokov slobody

17.11.2019 06:00

Pred tridsiatimi rokmi prišla na Slovensko sloboda a demokracia. Preto je výročie 17. novembra 1989 dôležité. Sloboda a demokracia dali obyvateľom krajiny ozajstné ľudské a politické práva.