Založ si blog

Ústavný súd ako chorý prvok na scéne. Mečiarova vízia sa naplnila.

O slovenskej justícii naozaj netreba mať zväčša naivné predstavy. Denne predvádzala a predvádza, čoho všetkého je schopná a čoho všetkého je neschopná. Ak to však doteraz boli v zásade iba rozhodnutia niektorých sudcov a niektorých súdov na nižšom stupni, posledným svojím nálezom Ústavný súd nedal na tútp šľahačku pomyselnú čerešničku, ale vylial na ňu celú komoru so zaváraninami.

A stačilo tak málo. Svojím rozhodnutím o tom, že bezpečnostné previerky sudcov Národným bezpečnostným úradom sú v rozpore s Ústavou. To by ešte nebolo nič zvláštne, ani tragické, ak by Ústavný súd nezasiahol do ústavného zákona! Urobil teda niečo, na čo nemá žiadnu, ale skutočne žiadnu kompetenciu, žiadne oprávnenie! Ak by som chcel byť veľmi obratný, môžem použiť takýto príklad. Urobíte autoškolu, dostanete vodičský preukaz a veterinárna správa vám zakže šoférovať, lebo váš pes má blchy. Alebo skončíte lekársku fakultu, nasúpite do zamestnania a výskumný úrad zváraačsky vám zakáže ordinovať, pretože váš bicykel má presknutý rám. Zdá sa vám to hlúposť. Samozrejme, že áno. Ale v kontexte s posledným nálezom ústavných sudcov to ani zďaleka nemusí byť tak. Je pravdou, že veterinári nemajú takéto oprávnenie, rovnako ako ho nemajú zvárači. Ale presne rovnako nemá takéto oprávnenie vo svojej činnosti ani Ústavný súd! Dokonca je to napísané priamo v Ústave Slovenskej republiky. že ústavné zákony sú rozšírením ústavy, a preto ich košický súd nemá čo hodnotiť, maximálne iba ak vykladať.A výklad nie je ani rozhodnutie, ani nález! Po tomto škandalóznom rozhodnutí nám sudcovia z Košíc oznámili, že skutočnými pánmi na Slovensku nie sú ani občania, ani politici, ale práve oni! Možno by nás na prvý pohľad nemuseli zaujímať dôvody, prečo tak rozhodli. Pravda je však podstatne jednoduchšia. Časti sudcov končí mandát a budú sa vracať na svoje pôvodné pôsobiská. A požiadať NBÚ o previerku, či sú spôsobilí z bezpečnostného hľaddiska na výkon funkcie sudcu. A sme pri podstate veci. Chápete to teraz rovnako, ako ja.

Apo národa Mečiar kedysi označil Ústavný súd za chorý prvok na scéne. Bolo to v čase, keď mu „nešiel po ruke a dovolil“ si rušiť niektoré zákony, prijímané vtedy banditským trojblokom HZDS-SNS-ZRS. Jeho výrok nebol vtedy pravdivý(ako 99% ďalších), ale apo sa ukázal byť skvelým vizionárom. Ústavný súd sa stal chorým prvkom asi o 25 rokov neskôr.

Pretože sám porušil Ústavu! Ústavu, ktorú môže na základe ľubovoľnej úvahy ľubovoľného senátu takýmto voľným, presnejšie jej svojvoľným posudzovaním  kedykoľvek označiť dokonca za protiústavnú!

Vitajte na Slovensku!

Česi nám vydajú Majského. Majú však jednu podmienku.

13.08.2020

Plenárne zasadnutie v našej krčme, kde sme hodnotili triezvym pohľadom, no dobre, iba pohľadom na udalosti minulých dní, sme začali voľbou nášho hovorcu. Motivovali nás k tomu 2 veci. Snaha ísť s dobou a ten druhý bol zase úplne praktický. Za hovorcu sme si totiž zvolili Paliho, ktorý koktá. Takže keď mu niekto volá a chce o nás nejakú informáciu v zmysle infozákona, [...]

Strana Vlasť sa nevymyká z podvodov iných „vlastencov“.

21.07.2020

„Takže Vlasť ste nasmerovali do likvidácie, pani Žatková“, dal by sa parafrázovať večný výrok z Dobrého vojaka Švejka. Strana bývalého predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina sa pohla tam, kde sa to dalo očakávať od jej vzniku. Do likvidácie. A presne spôsobom, ktorý je typický aj pre iné podvodné projekty. S pôžičkami a dlžobami, ktoré už nikto [...]

Fico sa na sneme rozhodol pre spoločenstvo so zločincami.

19.07.2020

Taký je jeden z odkazov včerajšieho snemu Smeru, vraj sociálnej demokracie. Ale k tomu neskôr. Resumé snemovania znie, že okrem novozvolených podpredsedov sa vlastne nič neudialo. A keďže vieme, že voľba funkcionárov Smeru je rovnako demokratická, ako voľba generálneho tajomníka komunistickej strany Severnej Kórei, mohli si účastníci zájazdu ušetriť čas a voliť mali z [...]

TK Matovic, krizovy stab

Podľa 38 percent opýtaných nenaplnil Matovič očakávania spojené s riadením vlády

01.12.2020 10:50, aktualizované: 12:03

Respondenti v prieskume zároveň označili najdôveryhodnejšieho politika spojeného s riešením pandémie.

Vražda Hurbanovo zsuzsová

Zsuzsová tvrdí, že si vraždu Basternáka nikdy neobjednala

01.12.2020 10:36, aktualizované: 12:11

Zsuzsová v úvode svojej záverečnej reči povedala, že jej obvinenie je založené na zavádzajúcej výpovedi svedka Andruskóa. Rozsudok padne 4. decembra.

Rúško / Koronavírus / Covid-19 /

Laboratóriá potvrdili vyše tisíc infikovaných, pribudlo 29 úmrtí

01.12.2020 10:05, aktualizované: 11:00

Ďalších 1 719 pozitívne testovaných pribudlo z vyše 49-tisíc vykonaných antigénových testov.

Patrik Šnajdr

Člena gangu 'štvrtáci' previezli do SR, čaká ho dlhoročné väzenie

01.12.2020 09:37

Patrik Šnajdr bol odsúdený pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, hrubý nátlak a vydieranie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 1233873x
Priemerná čítanosť článkov: 4503x

Autor blogu

Kategórie