Založ si blog

“Hrdinovia” spoza prípecku, či pripečení zápecníci?

Bednárovci, cudzinci, spozabukakovia a podobní “hrdinovia”blogárskeho trasoviska. Vy všetci ste známi šíritelia “myšlienok” veľkého slovanského štátu(už máte vybraného samozrejme aj prezidenta), ste známi ako obhajcovia a šíritelia akejkoľvek mentálnej stupidity, len nech je v prospech Putina a Ruska a v neprospech Európskej únie a najviac Angely Merkelovej osobne. Ste známi ako tí, ktorým nerobí vypisovať klamstvá a opisovať udalosti, ktoré sa nikdy nestali, alebo sa stali úplne inak, ste ochotní postupne tvrdiť, že civilných cestujúcich v malajzijskom lietadle zavraždil : pilot ukrajinskej stíhačky, v Amsterdame na letisku ich už nakladali mŕtvych do lietadla, zostrelil ho ukrajinský BUK, do lietadla vložili bombu na letisku v Amsterdame agenti CIA. Každé posledné takéto vaše tvrdenie je to, ktoré je už “zaručene pravdivé”. Takže to zjednoduším : Hlúposťami svoje blogy začínate, hlúposťami pokračujete a hlúposťami aj končíte. Napokon iné sa od vás nik neočakáva. Ani vaši čitatelia, ani sponzor z Moskvy.

Najnovšie sa ekonomicky blysol polyhistor Bednár. Vraj USA ekonomicky prežívajú len z milosti Číny. http://romanbednar.blog.pravda.sk/2017/08/19/usa-prezivaju-len-z-milosti-ciny-dlzia-jej-viac-ako-bilion-dolarov/ A pokračuje “skutočne kvalifikovanou” analýzou, ako sú USA už len krôčik od totálneho krachu. Nuže, milý polyhistore! Ekonómia je súhrn faktov, čísel, údajov, ale predovšetkým procesov, ktorými sa riadi už tisícročia. A tisícročia sú tieto procesy v zásade nemenné. To znamená, že ak napríklad USA dlžia Číne viac ako bilión €, ešte ani zďaleka to neznamená, že sa naplní vaše tvrdenie. Ani zďaleka. Vysvetlím vám to na jednoduchom príklade. Aby sa vám ľahšie rátalo, uvediem sumu v rubľoch. Vy máte z banky požičaných 100 rubľov, ja 1 000. Takže ja som na tom na prvý pohľad nominálne omnoho horšie, pretože môj záväzok voči banke je 10 razy vyšší ako váš. Súčasne mám však svojich dlžníkov, ktorým som požičal 2 000 rubľov. Takže čo myslíte? Kto z nás dvoch je na tom teda horšie? Poďme ale ďalej. Existujú také kategórie, ako napríklad HDP na obyvateľa, HDP celkový a podobne. Alebo napríklad úroveň robotizácie krajiny, to jest koľko robotov je zaradených do produkcie v jednotlivých krajinách. Počet robotov trebárs na obyvateľa, alebo celkový počet robotov vo výrobe je údaj, ktorý priamo súvisí aj s vytvoreným domácim HDP a jeho rastom. Ja na rozdiel od vás, ktorý sa nádejate na zajtrajší krach USA a zrejme aj západných ekonomík, vôbec nepochybujem o tom, že Čína je ekonomický tiger. Ale nepochybujem ani o tom, že rovnakými tigrami sú Japonsko, Kórea, USA, Nemecko, Veľká Británia, atď, atď. A ak vezmeme do úvahy taký dôležitý fakt, ako je práve robotizácia, tak tu máme krátky prehľad z roju 2015.

Vidíte, že ešte aj Švédske kráľovstvo, ktoré sa má podľa  tvrdení z jednej vašej ekonomickej “analýzy” za pár rokov stať rozvojovou krajinou, je na tom lepšie, ako Čína, či vami milované Rusko. Inak táto krajina má možno smolu, že analýza robotizácie sa nezaoberala trebárs počtom poloautomatických, alebo plnoautomatických mašín na výrobu samohonky na jednu domácnosť. To by totiž úplne prevrátilo tento rebríček, vypracovaný analytikmi Privat Banky.

A teraz trošku k vašim kolegom z blogoviska Pravdy. Cudzinec, Spozabukakuk, ale aj mnohí ďalší. Nemôžem spolu s vami hádzať do jedného “nákupného košíka pri výpredaji zdravého rozumu” Romana Bednára, aj keď ide skôr o formálny, ako vecný dôvod. On totiž na rozdiel od vás, “”exorcistov kapitalizmu, USA a samozrejme judaizmu”” má aspoň toľko odvahy, že píše pod vlastným menom. Vaše hrdinstvo z nejakých dôvodov až sem nesiaha. Ako správni a “hrdinskí”slovenskí anonymovia nenechávate nitku suchú na tých z dvojitých úvodzoviek, a samozrejme na moslimoch.

Aby sme sa chápali, milí adepti na Cenu za najabsurdnejšie konšpirácie a magoriny. Každý normálny človek na svete je proti tomu, aby šialenci, duševní, či sexuálni úchyli z ISILu vraždili a znásilňovali. Ale každý človek, ktorý má aspoň troška odvahy a charakteru(neznáme pojmy?), to povie nahlas, verejne a pod vlastným menom. Tak, ako to odsúdila trebárs Malala, 14 ročné dievča, sama moslimka z Pakistanu, keď verejne požadovala právo na vzdelávanie pre islamské dievčatá. Taliban sa ju za túto odvahu pokúsil zavraždiť! Ona, moslimka to dokázala! A vy, “kresťania a Slováci”, nemáte odvahu podpísať sa pod vlastný, alebo možno iba zaplatený názor!

A už úplne na záver. Priznajte sa, koľkí z vás zapálili sviečku ako tichú pamiatku a spomienku na obete zavraždené islamskými magormi, ktorí nemajú v skutočnsti s islamom nič spoločné?

A skôr, ako sa vyjadríte, porozmýšľajte nad tým, či by ste s odpoveďou uspeli aj na detektore lži.

Nacistická, či už fašistická? Ukrajina.

21.11.2017

Začalo to už v Kyjeve na letisku. "Domáci vpravo, cudzinci vľavo" : Tak znel pokyn nekopromisne vyzerajúcej dievčiny v uniforme ukrajinskej pasovej kontroly. No nazdar, presne ako pri selekcii väzňov viac »

Politický prehľad týždňa z našej krčmy.

13.11.2017

Pondelok. Všetci sme hodnotili župné voľby. Dalo by sa povedať, že sme ich priam analyzovali. Takmer politologicky. Jožo povedal, že tak ako po každých voľbách, by mali teraz skoro všetky viac »

Senzačný posun v kauze Bonaparte! Opozícia totálne otočila!

08.11.2017

Po obviňovaní premiéra Roberta Fica, že býva v dome daňového podvodníka a výzvach, aby sa vysťahoval, po demonštráciách, ktoré organizovala opozícia pred týmto bytovým komplexom, nastal viac »

Nemecko, vlajka, Berlín, zástava, Bundestag, nemecký parlament, Merkelová

Polícia prehľadala kancelárie Kresťanskodemokratickej únie Nemecka

22.11.2017 20:04

Muži zákona tak konali v súvislosti s vyšetrovaním politika Petra Blesera, ktorý je podozrivý z nelegálneho financovania strany.

atomova elektraren

Obnoviteľné zdroje zlacneli, majú budúcnosť

22.11.2017 20:00

Výroba elektriny z obnoviteľných zdrojov elektriny lacnie, čo je šancou pre Európu, aby znížila spotrebu fosílnych palív.

Russia Syria Summit

Rusko, Irán a Turecko rokovali v Soči o riešení sýrskeho konfliktu

22.11.2017 19:06

Prezidenti Ruska, Iránu a Turecka sa na schôdzke v Soči zhodli, že sa budú snažiť zorganizovať kongres za účasti rôznych skupín sýrskej opozície. Konať sa bude zrejme v Soči.

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Odvody z platov vzrastú

22.11.2017 19:00

Firmy budú platiť vyššie odvody z ceny práce zamestnanca.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 150
Celková čítanosť: 396257x
Priemerná čítanosť článkov: 2642x

Autor blogu

Kategórie